''Respektirali smo Crvenu zvezdu i tako smo i odigrali. Nama predstoji razdoblje od dva tjedna treniranja, potom od 29. studenoga i utakmice 1. kola LEN Lige prvaka u Berlinu protiv Spandaua, s kojom kreće serija utakmica koja neće stati sve do kraja sezone!'', izjavio je trener Juga Miho Bobić.
Tri vijesti o kojima se priča
Druga četvrtina donijela je Jugu prednost koja se za Beograđane na kraju pokazala nedostižnom. Vaterpolisti dubrovačke momčadi priželjkivali su pravoga suparnika kako bi napokon vidjeli u kakvoj su formi i Crvena zvezda im je bila protivnik po mjeri.
''Bila je to dobra utakmica u kojoj je Jug opravdao ulogu favorita. Mi smo se borili koliko smo mogli, ali ne mogu biti zadovoljan s prve dvije četvrtine. Jug nas je presingom izbacio iz igre i reagirali smo nerezonski, a oni bježali u kontru. Poslije sam dozvolio svim igračima da igraju u Dubrovniku jer su radom zaslužili igrati na ovom bazenu i pred ovom publikom'', izjavio je trener Zvezde Dejan Savić.
U petom su kolu uspješni bili i Primorje EB, Mladost, Medveščak i Mornar Brodospas, dok su poraz upisali OVK Pošk i splitski Jadran.
U 5. kolu postignuti su sljedeći rezultati:
Grupa A:
Budva -Primorje EB 3:15
Radnički Kon Tiki-AVK Branik 19:4
OVK POŠK -Mladost 8:10
Partizan -Jadran ST 18:4
Grupa B :
Jug CO -Crvena zvezda 12:7
Medveščak - Primorac 10:9
Mornar BS -Vojvodina 13:7