Bravo Kauboji!

Hrvatska pregazila Alžirce, Lac zbog nezgodnog udarca završio na klupi

Hrvatski rukometaši uspješno su nastavili Svjetsko prvenstvo, u Madridu su ovaj put pregaženi Alžirci.

Nakon visoke pobjede u 1. kolu protiv Australije, hrvatski su rukometaši slavili i protiv Alžira s 31:20. Bila je to utakmica u kojoj smo već upisali bodove i prije samog ogleda, no trebalo je odigrati tih 60 minuta protiv agresivnih Alžiraca.

Znalo se kako će pokušati 'prljavom' igrom na rubu isključenja napraviti moguću senzaciju, ali Kauboji to nisu dopustili. Ipak, žrtva je ispao Blaženko Lacković koji je dobio udarac u ozlijeđeni prst i do kraja nije ulazio u igru.

U prvih 30 minuta nije sve izgledalo kao da će završiti s 11 pogodaka razlike. Primili su naši rukometaši čak 12 pogodaka (14:12), dok su Španjolci dopustili istom protivniku ukupno 14 pogodaka u svojoj mreži.

Ivan Čupić bio je s 8 golova najbolji strijelac utakmice. Gađao je 8-10, od toga 4-4 iz sedmeraca. Po četiri gola dodali su Marko Kopljar (4-5, proglašen za igrača utakmice) i Drago Vuković (4-11), dok je Domagoj Duvnjak zabio tri pogotka (3-5). Mirko Alilović upisao je sedam obrana, Filip Ivić dvije. Alžirce je predvodio Hichem Daoud sa 6 golova iz 7 pokušaja.

U utorak će Hrvatska imati još puno teži posao, barem na papiru, u ogledu protiv Mađarske. (I.Š./M.Š./TS)

Tijek utakmice: Hrvatska - Alžir 31:20

60' Stepančić pogađa iz sedmerca. Utakmica je završena, Hrvatska je pobijedila Alžir 31:20.

57' Bičanić je pogodio za velikih +11. Sada je 30:19.

55' Nova obrana Ivića, u finišu se igra dosta opušteno.

50' Otišli smo na 27:18, sve je izvjesnije da ćemo upisati novu uvjerljivu pobjedu.

46' Hrvatska opet ima +6, sada je 24:18.

42' Gojun pogađa za 21:16.

41' Sedmerac za Alžirce, ali obranio je mladi Filip Ivić!

37' Alžirci s dvije kontre stižu na 18:15. Gol Muse za 19:15.

34' Štrlek zabija za 17:13.

32' Bičanić pogađa za 16:12. Alžir brzo uzvraća i smanjuje na 16:13.

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Blaženko Lacković više neće ulaziti u igru.

30' Kopljar pogađa za 15:12. Završilo je prvo poluvrijeme.

29' Nova pogreška i Alžir iz kontre smanjuje na -2.

28' Alžirci iz sedmerca pogađaju za 14:11.

27' Malo smo stali i eto Alžiraca na 14:10.

25' Kopljar za 13:7, prvi puta imamo šest pogodaka razlike.

24' Novi sedmerac i novi gol Čupića za 12:7.

23' Nakon minute odmora Alžir smanjuje na 11:7.

20' Opet smo na +4, sada je 10:6. Čupić sa 7m za 11:6.

18' Alžir uzvraća s dva brza gola i smanjuje na 8:6. Čupić pogađa s krila za 9:6.

17' Evo nešto ugodnije prednosti za Kauboje - 8:4.

16' Čupić sa 7m za 7:4.

14' Obranili smo se s igračem manje, dugo nema pogotka, a u ovim trenucima imamo igrača više i zabijamo za 6:4.

11' Imamo igrača manje, Alžir napada za novo izjednačenje, ali promašuju.

9' Lacković je dobio udarac u prst s kojim je imao velikih problema i radi kojeg je bio upitan za SP.

8' Izgubili smo loptu u napadu i Alžir iz kontre zabija za 4:4. Brzo uzvraćamo za 5:4.

6' Čupić je iz sedmerca precizan za 3:1, no Alžir zabija za 3:2.

4' Prvi pogodak Alžiraca koji smanjuju na 2:1.

2' Greška Alžiraca u napadu i Štrlek iz kontre pogađa za 2:0.

1' Utakmica je počela. Hrvatska je startala s Alilovićem na vratima, Vorijem na crti, krila su Čupić i Štrlek, a vanjska linija Lacković, Vuković i Kopljar. Odmah smo poveli 1:0.