Svega je tu bilo

Luda utakmica u Velikoj Gorici: Hit sezone spasio bod protiv Intera

Treća utakmica 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige obilovala je uzbuđenjima.

Gorica i Inter Zaprešić su u 21. kolu HNL-a odigrali 2:2, u zanimljivoj utakmici kojoj nije nedostajalo uzbuđenja.

Zaprešićani su već nakon šest minuta imali vodstvo od dva pogotka. Serder Serderov i Nikola Rak su iskoristili dvije konfuzne reakcije obrane domaćih i donijeli gostima lijepu prednost.

U 11. minuti Kristijan Lovrić je zabio za domaćine, da bi u 19. gosti ostali s igračem manje.

Prilikom jednog šuta Andrej Šimunec je loptu zaustavio rukom na rubu kaznenog prostora i sudac Dalibor Mlakar mu je pokazao drugi žuti karton. Šimunec je isključen, a čini se da je Mlakar tu trebao dosuditi i jedanaesterac za domaćine (usporena snimka sugerirala je kako je Šimunec u trenutku kad je igrao rukom bio u svom šesnaestercu).

Ono što je Mlakar propustio tad, nije u prvoj minuti drugog poluvremena. Tada je dosudio penal za Goricu, loptu je na bijelu točku namjestio njihov najbolji strijelac Lukasz Zwolinski, ali je vratar Intera Mladen Matković obranio njegov šut.

S igračem manje dugo je Inter odolijevao naletima Gorice koja je tražila izjednačenje i preokret. Jedan bod su ipak uspjeli spasiti, donio im ga je Joey Suk u 84. minuti.