Dva gola Radonjića

Lokomotiva slavila i (privremeno) preskočila Hajduk i Osijek

Prva utakmica 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrana je u Velikoj Gorici...

U prvoj utakmici 27. kola HNL-a Lokomotiva je kao gost svladala Goricu s 2:0 i, barem privremeno, skočila na treće mjesto sa 44 boda, jednim više od Osijeka i Hajduka.

Bio je to dvoboj klubova koji se bore za mjesto u kvalifikacijama Europske lige, u kojem su gosti iz Zagreba bolje iskoristili svoje prigode i odnijeli sva tri boda.

Do 37. minute nije bilo golova, a onda je Dejan Radonjić ostao sam u jednoj gužvi pred golom domaćih i poentirao.

U nastavak je Gorica ušla dosta agresivnije, preselili su igru na stranu Lokomotive i tražili pogodak za izjednačenje. Nadu u poravnanje rezultata "ubio" im je Faruku Miya koji je ušao na poluvremenu i u 60. i 65. minuti dobio dva žuta kartona.

S igračem manje bilo je Gorici još teže, a pitanje pobjednika definitivno je otklonjeno u 84. minuti kada je Radonjić postigao svoj drugi zgoditak.