Istra teško oštećena

Rijeka uz veliku pomoć suca zadržala korak s Dinamom!

U posljednjoj utakmici trećeg kola HNL-a Rijeka je slavila u Puli.

Istra 1961 - Rijeka 0:1, rezultat je posljednjeg susreta trećeg kola HNL-a.

Unatoč lijepo ispunjenim tribinama (oko 4000 gledatelja) stadiona Aldo Drosina i susjedskom rivalstvu Puljana i Riječana koje je utakmici dalo dodatno značenje, ovaj dvoboj još je jedan u nizu onih s kojeg će u prvi plan biti istaknuta katastrofalna odluka suca koja je jednu momčad teško oštetila, a drugu gurnula prema pobjedi.

Zlatko Šimčić iz Koprivnice nije novo ime na prvoligaškoj sceni. Poslije ovog ogleda dobro će ga upamtiti navijači Istre, zbog dvaju loših procjena unutar 15-ak minuta u drugom poluvremenu.

Igrala se 65. minuta utakmice kada je Blagojević ubacio loptu iz slobodnjaka u šesnaesterac Rijeke, Graf je u padu glavom pucao, a Lešković rukom zaustavio loptu (koja je, vrijedi spomenuti išla prema golu dok ruka riječkog braniča nije bila u prirodnom položaju). Klasični jedanaesterac za sve, ali ne i za Šimčića koji je u 78. minuti potpuno razbjesnio domaćine.

Kvržić je htio ubaciti loptu u kazneni prostor gostiju, a ona pogađa u ruku Obšivača koji je bio u skoku. Šimčić pokazuje na bijelu točku, veliki su bili prosvjedi Puljana, ali uzalud - Krstanović je namjestio loptu i pogodio donji desni kut Brkićeva gola za konačnih 0:1. Ta odluka Šimčića bi se eventualno i mogla obraniti kao ona koja spada u domenu slobodnog sudačkog uvjerenja, ali penal koji nije sviran 14 minuta ranije puno je čišći i zbog toga će sigurno uslijediti žestoke reakcije iz Pule.

Rijeka se nakon ovog susreta okreće uzvratu trećeg pretkola Europa lige protiv Vikingura. Podsjećamo, igrači Matjaža Keka na Farskim Otocima su s 5:1 pobjedom riješili pitanje prolaska.