Ludi skandinavski derbi

BiH u dramatičnom raspletu ostala bez pobjede, Talijani sprašili šest komada

Ovog utorka igrale su se utakmice drugog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine...

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je s 2:2 s Grčkom u drugom kolu skupine J kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

U 10. minuti, nakon kornera, Edin Višća pogađa za 1:0, a već u 15. minuti domaćini vode 2:0. Strijelac prekrasnog pogotka bio je Miralem Pjanić iz slobodnog udarca sa 27 metara. U prvom poluvremenu je BiH bila toliko bolja da ne bi bilo nezasluženo da je na odmor otišla i s većom prednošću od ta dva pogotka...

U nastavku su Grci "umrtvili" utakmicu i u 64. minuti smanjili zaostatak pogotkom Fortounisa iz penala, a minutu kasnije Pjanić je dobio izravni crveni karton.

Gosti koriste igrački višak i dolaze do izjednačenja u 85. minuti pogotkom Dimitrisa Kolovosa.

Azzurri se iskalili na Lihtenštajnu

U istoj skupini Italija je dobila Lihtenštajn sa 6:0. Dva pogotka zabio je 36-godišnji Fabio Quagliarella, oba iz penala, a u strijelce se opet upisao i 19-godišnji napadač Juventusa Moise Kean.

Nogometaši Armenije doživjeli su i drugi poraz, na domaćem terenu su izgubili od Finske sa 0-2, a strijelci su bili Fredrik Jensen (14) i Pyry Soiri (78).

Ludnica u Oslu i Baselu

U derbiju skupine D Švicarska je u Baselu protiv Danske vodila sa 3:0 do 84. minute. Pogotke su zabijali Freuler (19), Granit Xhaka (66), koji je zatresao mrežu prekrasnim udarcem sa 18 metara, te Breel Embolo (76), a onda je uslijedio nevjerojatan preokret. Jorgensen (84), Gytkjaer (88) i Dalsgaard (90+3) donose remi Danskoj.

U drugom susretu ove skupine Irska je dobila Gruziju sa 1:0, a strijelac je bio Conor Hourihane (36).

U skupini F derbi je odigran na Ullevaal stadionu u Oslu, Norveška i Švedska su remizirali 3:3. Norveška je vodila 2:0 golovima Bjorna Johnsena (41) i Joshue Kinga (59), a onda su Šveđani napravili veliki preokret i poveli 3:2 pogocima Claessona (70) i Quaisona (87, 90+1). Ipak, duboko u sudačkoj nadoknadi Norvežani uspijevaju izjednačiti, a strijelac je bio Ola Kamara (90+7).

U istoj skupini Španjolska je i bez izbornika Luisa Enriquea, koji je utakmicu propustio zbog osobnih razloga, u gostima kod Malte slavila 2:0 pogocima Alvara Morate, dok je Rumunjska u Cluju pobijedila slabašne Farske otoke sa 4-:1.

Kvalifikacije za EURO 2020.:

SKUPINA D
Irska - Gruzija 1:0 (Hourihane 36)
Švicarska - Danska 3:3 (Freuler 19, Xhaka 66, Embolo 76 / Jorgensen 84, Gytkjaer 88, Dalsgaard 90+3)

SKUPINA F
Malta - Španjolska 0:2 (Morata 31, 73)
Norveška - Švedska 3:3 (Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7 / Claesson 70, Quaison 87, 90+1)
Rumunjska - Farski Otoci 4:1 (Deac 26, Keseru 29, 33, Puscas 63 / Davidsen 40-11m)

SKUPINA J
Armenija - Finska 0:2 (Jensen 14, Soiri 78)
BIH - Grčka 2:2 (Višća 10, Pjanić 15 / Fortounis 64-11m, Kolovos 85)
Italija - Lihtenštajn 6:0 (Sensi 17, Veratti 32, Quagliarella 35-11m, 45+3-11m, Kean 70, Pavoletti 77)