Hrvatska bolja od Australije

U susretu prvog kola Akropolis Kupa hrvatska košarkaška reprezentacije je u OAKA Areni u Ateni pobijedila Australiju 71:69.

Bio je to već treći ogled protiv Australaca u samo šest dana i druga pobjeda hrvatskih košarkaša. Hrvatska je nakon prvog poluvremena vodila osam koševa razlike, 48:40, no u nastavku susreta je pala, pa je Australija u samoj završnici stigla do izjednačenja.

No, Davor Kus je sa pet od šest posljednjih hrvatskih koševa razriješio pitanje pobjednika. Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Marko Popović i Davor Kus sa po 16 koševa, Nicević je dodao 11, a Prkačin osam koševa.

Utakmicu su propustili ozlijeđeni Zoran Planinić i Stanko Barać. Australce su predvodili Anstey (12) i Bruton (11). Na turniru uz Hrvatsku i Australiju igraju još Brazil i domaćin Grci.