Super uvjerljivi Juventus protiv Sampdorije, te nevjerojatna završnica napuljskog ogleda Napolija i Milana, obilježja su 10. kola talijanske Serije A...

Sampdoria je u Torino došla kao drugoplasirana momčad lige i sa samo osam primljenih pogodaka dosad. No, tijekom 90 minuta protiv Juventusa su potpuno zakazali, razgolićeni su od strane inspiriranog domaćina, te je Juventus proslavio veliku pobjedu od 5-1, najuvjerljiviju ove sezone.

Amauri je postigao dva pogotka i bio je prvo ime Torineza, za koje su pogotke još postigli Chiellini, Camoranesi i Trezeguet. Milan je u Napulju imao tri boda u džepu sve do 90. minute. Vodili su protiv Napolija 2-0 makar to nikako nije bila realna slika na terenu. U 90 minuta igre Milan je uputio samo dva udarca prema De Sanctisu i oba puta se lopta zakoprcala u mreži. Inzaghi je zabio već u 3., a Pato u 6. minuti.

Svo ostalo vrijeme Napoli je stvarao prilike, napadao, ali i propuštao slavlje. No, sve su naplatili u zadnjim sekundama. Prvo je Denis smanjio u 90. minuti, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Cigarini je potpuno 'zapalio' atmosferu na stadionu. Rossoneri su završili dvoboj s igračem manje budući je u drugi žuti karton u 86. minuti zaradio Abate.

Genoa (bez ozlijeđenog Ivana Jurića) je pobijedila Fiorentinu 2-1 i tako Toskancima nanijela drugi poraz zaredom u prvenstvu.

I Roma je poražena, ali treći put zaredom. Nakon Milana i Livorna bolji od Ranierijeve momčadi bio je i Udinese (2-1).
Cagliari je definitivno 'nagazna mina' na gostovanjima, pa su tako u Rimu, pobijedivši Lazio 1-0, proslavili i treće gostujuće slavlje. Hrvatski nogometaš Mario Brkljača je mogao samo slaviti s klupe.

Mato Jajalo je za Sienu igrao do 73. minute, no njegova momčad se ponovno nije proslavila. Upisali su i sedmi poraz (kod Bologne 2-1), te su zadnji na ljestvici.

Livorno je ugrabio i drugu uzastopnu pobjedu. Nakon 1-0 kod Rome istim rezultatom su, kao domaćini, 'slomili' Atalantu. Hrvatski nogometaš Dario Knežević je cijelu utakmicu 'dirigirao' domaćom obranom koja je i ovaj put bila na visini zadatka.

U četvrtak će zadnju utakmicu kola na San Siru igrati Inter i Palermo.

Serie A, 10. kolo:

Juventus - Sampdoria 5-1 (Amauri 26, 62, Chiellini 42, Camoranesi 50, Trezeguet 88 / Pazzini 64)
Napoli - Milan 2-2 (Denis 90, Cigarini 90+3 / Inzaghi 3, Pato 6)
Genoa - Fiorentina 2-1 (Palladino 43, Mesto 74 / Marchionni 64)
Udinese - Roma 2-1 (Flores 21, 84 / Rossi 42)
Bologna - Siena 2-1 (Adailton 16, Osvaldo 59 / Calaio 87)
Catania - Chievo 1-2 (Mascara 42-11m / Mantovani 32, Marcolini 70)
Lazio - Cagliari 0-1 (Matri 50)
Livorno - Atalanta 1-0 (Miglionico 68)
Parma - Bari 2-0 (Božinov 58, Paloschi 66)