Veznjak Liverpoola i španjolske nogometne reprezentacije Albert Riera posvetio je svoj pogodak postignut u prijateljskoj utakmici na gostovanju kod Makedonije tragično preminulom bivšem suigraču Danielu Jarqueu.

Makedonija je u Skopju vodila protiv europskih prvaka Španjolaca do 50. minute 2-0, a tada je uslijedilo pet furioznih minuta momčadi Vicentea Del Bosquea u kojima su došli do preokreta, a ključni pogodak za konačnih 3-2 postigao je Albert Riera.

'Svoj gol posvećujem Daniju, njegovoj obitelji i svima vezanima uz Espanyol. Bio je to gol koji nam je značio jako puno, više od samog rezultata. Za mene je to bio jako važan trenutak i uvjeravam vas da je ovaj gol došao iz dubine duše. Puno sam razmišljao proteklih dana o Daniju i želja mi je bila postići gol za njega,' rekao je Riera, koji je prije transfera u Liverpool 2008. godine, tri godine nosio dres Espanyola, te bio suigrač Jarqueu.

Svi španjolski nogometaši istrčali na travnjak u crvenim majicama s brojem 21 i prezimenom Espanyolovog nedavno tragično preminulog kapetana, koji je stradao od posljedica srčanog udara u 26. godini života. Nakon minute šutnje preobukli su se u dresove.