Težak udarac za Nerazzure

Vodeća momčad talijanske lige doživjela je težak poraz u 19. kolu Serije A. Na gostovanju u Bergamu protiv Atalante Inter je izgubio s glatkih 3:1, i tako dao priliku za pratiteljima hvatanje priključka na ljestvici.

Najveće iznenađenje ovog kola svakako je uvjerljiva pobjeda Atalante nad aktualnim prvakom i liderom prvenstva Interom od 3-1. Posebno je loše za momčad Josea Mourinha završilo prvo poluvrijeme koje su domaćini golovima dvostrukog strijelca Donija i Floccarija dobili s 3-0.

'Ne mogu objasniti igru u prvom poluvremenu. Obično volim govoriti o kvalitetama protivnika kada moja momčad izgubi, ali ovaj smo put igrali tako loše do 40. minute da na to jednostavno nemam komentara, ' rekao je Mourinho nakon utakmice i dodao u svom stilu:

'Nakon ovoga bit ću tih i dopustit ću novinarima da upotrijebe pridjeve koje god žele. Mogao bih reći da je Atalanta imala četiri udarca na gol i zabila tri puta, ali mi jednostavno ne smijemo dopustiti da nam zabiju tako smiješne golove.'

Uz rezultat, navijače Intera još više je brinula loša igra jer je Atalanta do pred sam kraj susreta bila apsolutno dominantnija momčad, a gosti su poraz uspjeli ublažiti tek u posljednjim trenucima preko Ibrahimovića. Takav rezultat najviše ide na ruke pratiteljima: Milan se približio na -6, a Juventus bi pobjedom u večerašnjem derbiju protiv Lazija mogao doći na samo bod zaostatka.

Od ostalih susreta Serije A valja izdvojiti važnu pobjedu Rome na gostovanju kod Torina pogotkom Julija Baptiste u sudačkoj nadoknadi, a spomenimo i izvrsnu igru novog hrvatskog reprezentazivca Ivana Jurića u gostujućoj pobjedi Genoe protiv Leccea, koju je naš igrač okrunio asistencijom za drugi pogodak Scullija.