Egipćani ogorčeni zbog presudnog penala

Nakon poraza 4:3 od Brazila, žalbu su FIFA-i podnijeli iz vodstva Egipatskoga nogometnog saveza. Tvrde da penal za četvrti gol Brazila nije dosuđen regularno.

Egipćani tvrde da je sudac na bijelu točku u 90. minuti, koju je Kaka svojim drugim golom pretvorio u konačnu 4-3 pobjedu Brazila, pokazao na temelju video-snimke, što je protivno pravilima nogometne igre. Objasnio je to novinarima na press-konferenciji nakon utakmice egipatski izbornik Hassan Shehata.

Sam 11-erac nije bio sporan. Al Mahamadi je na gol-crti spasio svoju mrežu rukom odglumivši da ga je lopta pogodila u glavu i ozlijedila. Sudac Howard Webb nakon izvjesnog mu je vremena opravdano pokazao crveni karton, te tek potom i na kazneni udarac.

Shehata tvrdi da su Webb i njegov pomoćnik isprva pokazali na korner, te da su odluku promijenili tek nakon što im je četvrti sudac ukazao na Egipćaninov rukomet.

'Koliko ja znam o nogometnim pravilima, video-dokazi ne utječu i ne smiju utjecati na suđenje. Ne žalimo se na sudačku odluku već na način na koji ju je sudac donio. Osim ako se pravila nisu promijenila preko noći i nitko nam to nije rekao... ,' ironično je komentirao Shehata dodavši:

'Otkad se to sudačke odluke mijenjaju na intervencije četvrtog suca? Ovaj je to Webbu javio gledajući situaciju na monitoru. Sudac je promijenio odluku nakon tri minute, dok se našem nogometašu pružala pomoć pred golom.'

FIFA u svojim pravilima doista najstrože zabranjuje pomoć video-uređaja pri donošenju sudačkih odluka.