U sklopu pripremnog turnira za nadolazeću sezonu u Amsterdamu Ajax i Atletico Madrid odigrali su bez pobjednika 3-3...

Otvarajući gol na utakmici zabio je argentinski nogometaš hrvatskog porijekla Dario Cvitanić već u osmoj minuti, ali preokret do poluvremena madridskoj momčadi donose Simao i Sergio Agüero.

U nastavku je prvo Denis Rommedahl izjednačio u 70. minuti, šest minuta kasnije Maxi Rodriguez je vratio prednost Atleticu, a konačan rezultat postavio je Luis Suarez u posljednjim trenucima utakmice iz jedanaestereca.

Cvitanić je započeo utakmicu od početka u napadačkom tandemu sa Suarezom, a zamijenjen je u 65. minuti. Amsterdamski turnir završava u nedjelju utakmicama Sunderlanda i Atletica, te Ajaxa i Benfice.