Prekrasan dvoboj na San Siru

Derbi 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva između Intera i Rome završio je rezultatom 3:3 na San Siru, a junak dvoboja za Nerazzure bio je Argentinac Hernan Crespo, koji je ušao kao rezerva i zabio izjednačujući pogodak u 79. minuti.

Roma i Inter odigrali su sjajnu utakmicu, a Rimljani su bili jako blizu velikog trijumfa, budući da su vodili 2:0 i 3:1. Međutim, Mourinhova momčad pokazala je pravi sportski karakter i na kraju izvukla bod kojim su očuvali prednost nad drugoplasiranim Juventusom na 7 bodova razlike.

Strijelci za Romu bili su Daniele De Rossi (23), John Arne Riise (29) i Matteo Brighi (57), dok je Inter s dva gola na životu održao Mario Balotelli (50, 63-11m), da bi povratnik u momčad Argentinac Hernan Crespo ušao s klupe i zabio za 3:3 u 79. minuti.

Inter je odradio dvije vrlo teške utakmice u posljednja dva tjedna, te i dalje nezadrživo grabi prema Scudettu.