Uoči velikog derbija...

Na teškom gostovanju u Valenciji vodeća momčad Primere u 33. kolu izvukla je bod. Barca je protiv Šišmiša odigrala 2:2, i tako dala priliku Realu da joj se približi na samo 4 boda uoči velikog derbija.

Sjajnu i dinamičnu utakmicu s pregršt prilika s obje strane bolje je otvorila gostujuća momčad koja je preko Lionela Messija, točnije njegovim 21. pogotkom sezone povela 1-0 u 24. minuti izvrsnog dvoboja. Poentirao je argentinski reprezentativac nakon što je Andres Iniesta na sebe povukao vratara Cesara i trojicu obrambenih igrača, uputivši na desetak metara po sredinu gola loptu Messiju. Kroz 'šumu' nogu Argentinac je bio precizan.

U samo dvije minute Valencijini nogometaši vratili su se u igri u poveli, a zbilo se to u razmaku od 43. do 45. minute. Prvo je na dodavanje Davida Silve precizan iz neposredne blizine bio Hedwiges Maduro, da bi Pablo Hernandez nakon duplog pasa sa Matom, probio šesnaesterac i poentirao pored Victora Valdesa.

Konačnih 2-2 u 86. minuti postavio je Thierry Henry. Cesar je obranio jedan pokušaj, lopta je na vrhu kaznenoga prostora došla do francuskoga napadača koji ju prebacuje preko domaćeg vratara za podjelu bodova.

Ovaj je susret označio prekid niza od sedam pobjeda Barceloninih nogometaša, te pet igrača s Mestalle.

Real se tako ima priliku prebližiti na samo 4 boda Kataloncima, no morat će trijumfirati večeras na teškom gostovanju u Sevilli.