Nogometaši Atletico Madrida ostvarili su svoju prvu ovosezonsku pobjedu u španjolskom prvenstvu u 6. kolu. Pred domaćim navijačima na Vicente Calderonu pobijedili su Zaragozu 2-1. Za goste je naš Marko Babić promašio jedanaesterac...

Atletico je sjajno otvorio utakmicu i poveo već u 2. minuti iz praktički prve akcije, a strijelac je bio Jose Jurado.

Imala je Zaragoza veliku priliku za izjednačenje u 20. minuti, ali je bivši hrvatski reprezentativac Marko Babić propustio realizirati jedanaesterac, točnije njegov je udarac u desni donji kut pročitao vratar Atletica David De Gea i tako se iskupio za prethodno skrivljeni prekršaj za najstrožu kaznu.

Babić je ubrzo po promašenom jedanaestercu i zamijenjen iz igre, u 36. minuti. Na internet stranicama kluba objavljeno je da je riječ o ozljedi butnog mišića lijeve noge. Težina ozljede bit će poznata nakon prvih pretraga.

Do kraja utakmice postignuta su još dva gola, po jedan sa svake strane, pa je tako Atletico odnio sva tri boda. Strijelac za domaće bio je Antonio Lopez u 66. minuti, a poraz je uspio ublažiti tek Ewerthon s 11 metara u 71. minuti.