U sklopu proslave stote godišnjice rada Španjolskog nogometnog saveza na stadionu Vicente Calderon odigrana je prijateljska nogometna utakmica između Španjolske i Argentine, u kojoj su domaći slavili 2-1...

Razloga za slavlje imali su europski prvaci i nakon 90 odigranih minuta, ponajviše zahvaljujući Xabiju Alonsu koji je dvama pogocima potpisao 2-1 pobjedu.

Prvo je bio precizan u akciji iz 16. minute nakon obrane Romera, kada je 'odbijanac' pospremio iza njegovih leđa, a potom je u 86. kod rezultata 1-1 iskoristio najstrožu kaznu zbog igranja rukom Demichelisa u svom kaznenom prostoru. Tom je pogotku prethodio gol Lionela Messija, također s bijele točke, iskorišten nakon što je Albiol nepropisno pokušao vratiti loptu koju je izgubio od Maxija Rodrigueza.

Gromoglasan aplauz prolomio se madridskim stadionom u 88. minuti susreta prilikom ulaska na teren Pepea Reine, odnosno točnije, izlaska Ikera Casillasa. U danu proslave svoju je imao i pouzdani vratar Reala kojem je ovo bio stoti nastup za u dresu izabrane vrste.

'Izuzetno sam sretan zbog ovog postignuća, čast je dosegnuti brojku od sto nastupa u dresu domovine. Naravno, i svi oko mene zaslužni su za ovaj uspjeh.Ne volim kada se pred utakmicu tome pridaje važnost, ali jasno je da mi je drago što sam postigao nešto što nije lako postići,' rekao je 'Sveti Iker' nakon utakmice.

Baš kao i Casillas, stoti je nastup za reprezentaciju odigrao i njegov kolega po struci, Gianluigi Buffon.

'Stotinu utakmica za reprezentaciju je lijepo ostvaranje, no na kraju dana to su samo brojke. Ipak, one određuju i smjer moje karijere. Kada ću prestati dobivati poziv u reprezentaciju znat ću da se primaknuo kraj moje karijere,' kaže sjajni Gigi.

U Pescari su svjetski prvaci, Italija, i njihovi nizozemski gosti odigrali susret bez pogodaka, a iz remija 0-0 valja izdvojiti nekoliko stvari. Prva je ozljeda Robina Van Persieja koji je na nosilima odnesen s terena, druga poništen gol Italiji, točnije, Pazzinija koji se tom prilikom u 81. minuti poslužio rukom, te situacija iz četvrte minute u kojoj je glavnu ulogu imao još neimenovani navijač.

Dotični je naime, protrčao stadionom noseći majicu s jasnom porukom izborniku Marcellu Lippiju: 'Cassana u reprezentaciju'.