Nogometaši Arsenala došli su do važne pobjede u 22. kolu Premiershipa na gostovanju kod Boltona rezultatom 0-2, a strijelci su bili Fabregas i Merida.

Arsenal se na neugodnom gostovanju kod Boltona vratio pobjedničkim navikama. Wengerovi izabranici s lakoćom su stigli do trijumfa 2-0, u kojem je važnu ulogu imao i naš Eduardo, asistent kod oba pogotka.

Topnici su poveli u 28. minuti, kada je jednu krasnu akciju u šesnaestercu u pogodak pretvorio kapetan Cesc Fabregas, povratnik u momčad nakon tri tjedna izbivanja zbog ozljede. Španjolac je bio najbolji igrač utakmice, te je još jednom dokazao da je Arsenal duplo jači s njim u igri.

Fabregas je zabio već 13. gol ove sezone, a 10. u Premiershipu...

'Možda je veliki broj golova koje postižem ove sezone samo pitanje sreće. Kada sam bio mlađi, također sam se često nalazio u prilikama za gol, ali mi nije ulazilo tako često. Ove sezone ulazi, to je najvažnije. Puno sam radio na realizaciji prilika isred protivničkog gola, sada se osjećam sigurnije u šansama koje imam. Naravno, to pomaže,' izjavio je španjolski reprezentativac nakon utakmice.

Bolton za koji je Ivan Klasnić igrao do 79. minute pokušao se vratiti u igru, no umjesto izjednačenja primio je drugi pogotak potkraj dvoboja, a strijelac je bio Fran Merida, na asistenciju našeg Eduarda.

Arsenal se ovim trijumfom približio Chelseaju na tri boda zaostatka, dok je Bolton i dalje okovan na dno Premiershipa, pretposljednji na tablici.