U prvoj utakmici 11. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je u sjevernolondonskom obračunu kao domaćin svladao Tottenham Hotspur sa 3-0 (2-0).

Utakmica je praktički riješena krajem prvog poluvremena kada je Arsenal u 50-ak sekundi postigao dva pogotka. Prvo je Robin van Persie u 42. minuti svladao Gomesa nakon ubacivanja Sagne, a odmah nakon što su gosti krenuli s centra Cesc Fabregas je oduzeo loptu Palaciosu, potom prevario stopere Tottenhama i preciznim udarcem povisio na 2-0.

Konačnih 3-0 postavio je Van Persie svojim drugim golom u 60. minuti.

Hrvatski reprezentativac Eduardo Alves da Silva ušao je u igru u 37. minuti umjesto ozlijeđenog Bendtnera, imao je dva zicera ali nije zabio. Vedran Ćorluka igrao je solidno za Tottenham do 86. minute.

Niko Kranjčar ostao je čitavu utakmicu na klupi Tottenhama, dok se Luka Modrić još uvijek nije oporavio od loma noge kojega je pretrpio prije dva mjeseca.

Menadžer Arsenala Wenger s osvojena tri boda došao je do jubilarnog tisućitog boda u Premierligi u karijeri.

Ovom pobjedom Arsenal se bodovno izjednačio s Manchester Unitedom na drugom mjestu ljestvice sa 22 boda, dva manje od vodećeg Chelseaja, dok Tottenham uz utakmicu više ima 19 bodova. (I.K./HINA)

Već peti poraz u Premiershipu doživio je Liverpool. Ovaj put stradali su od Fulhama u gostima 3:1. Zamora je doveo Fulham u vodstvo u 24. minuti a Torres vraća stvari na početak pred kraj poluvremena. Drugo poluvrijeme donijelo je isključenje dvojice igrača Redsa, Carraghera i Degena, a domaći su to iskoristili i sa 2 gola ponovno smrknuli Benitezovo lice.

Premier liga, 11. kolo:

Arsenal - Tottenham 3-0 (Van Persie 42, 60, Fabregas 43)
Bolton - Chelsea 0-4 (Lampard 45+2 - 11m, Deco 61, Knight 83 - ag, Drogba 90)
Burnley - Hull City 2-0 (Alexander 20 - 11m, 77)
Everton - Aston Villa 1-1 (Biljaletdinov 45 / Carew 47)
Fulham - Liverpool 3-1 (Zamora 24, Nevland 73, Dempsey 87 / Torres 42)
Portsmouth - Wigan 4-0 (Dindane 35, 60, 90 - 11m, Piquionne 45)
Stoke City - Wolverhampton 2-2 (Elokobi 17 - ag, Etherington 44 / Craddock 47, 64)
Sunderland - West Ham 2-2 (Reid 39, Richardson 76 / Franco 30, Cole 36)
Kasnije: Manchester United – Blackburn

Redoslijed: 1. Chelsea 27, 2. Arsenal 22 (-1), 3. Manchester United 22 (-1), 4. Tottenham 19, 5. Liverpool 18...