VIDEO Afrička sramota: Samo bi slijepi sudac priznao ovaj gol!

Egipatska nogometna reprezentacija pobijedila je Kamerun 3-1 u Bengueli nakon produžetaka i izborila polufinale Afričkog kupa nacija gdje će igrati protiv Alžira, ali utakmica nije prošla bez kontroverzi...

Reprizu finala Afričkog kupa iz 2008. godine kada je Egipat pobijedio Kamerun 1-0 i osvojio naslov, obilježio je 34-godišnji Ahmed Hassan, veznjak Al-Ahlyja koji je u svom 170. nastupu za egipatsku reprezentaciju postigao tri gola, uključujući i jedan u vlastitu mrežu koji je donio Kamerunu vodstvo u 26. minuti.

Nakon jednog ubacivanja Kameruna u kazneni prostor iz kornera od strane Achillea Emane, Hassan je skrenuo loptu u vlastitu mrežu i prevario svog vratara Essama El Hadarija. Hassan je vlastitu pogrešku ispravio već 11 minuta kasnije kada je udarcem s 30-ak metara matirao Carlosa Kamenog udarcem u njegov desni donji kut.

Kamerun je bio puno bolja momčad do kraja utakmice i imao je više prilika, ali nije uspio postići gol, pa su se igrali produžeci, a ondje je Egipat brzo riješio pitanje pobjednika. Prvo je Mohamed Gedo u 92. minuti presjekao dodavanje Geremija vlastitom vrataru i sigurno iz blizine pogodio za 2-1.

U 95. minuti sudac se osramotio i strašno oštetio Kamerun. Hassan je tukao u desni donji kut, a Kameni je loptu odbio u gredu, a ona nije prešla crtu nakon odbijanca. Sudac Damon Jerome pokazao je na centar kao da je lopta prošla crtu i pogrešno je priznao gol, a protesti Kamerunaca nisu urodili plodom.

Na kraju kažimo da je Kamerun posljednji sučev zvižduk dočekao s igračem manje budući je u 112. minuti zbog povlačenja s leđa crveni karton zaradio Aurelien Chedjou Fongang.