Hrvatska zgazila slabašni Lihtenštajn s visokih 5:0

U visokoj pobjedi najviše su se istaknuli Eduardo i Mate Bilić s dva pogotka.

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je u prijateljskoj utakmici Lihtenštajn s 5:0. Goste je načeo Mate Bilić pogotkom već nakon 44 sekunde igre kada je dobro reagirao na ubačaj Gabrića. Riječ je o najbržem pogotku Hrvatske reprezentacije u povijesti. U 10. minuti Srna je zabio sjajan pogodak iz slobodnjaka za 2:0. Već u 23. minuti Hrvatska je povisila na 3:0. Srna je ubacio, Bilić glavom spustio loptu za Eduarda koji neometan s pet metara postiže svoj prvi pogodak na utakmici.

Drugo poluvrijeme naši otvaraju skoro identično kao prvo. Već nakon minutu i pol u nastavku Bilić je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i pronašao Eduarda na drugoj vratnici za 4:0. Samo dvije minute poslije drugi gol na utakmici uz Eduarda postiže i danas odlični Mate Bilić. Bilić je neobranjivo pucao iz slobodnog udarca s nekih 25 metara za konačnih 5:0.

'Zadovoljan sam igrom, pogotovo jer je teren bio loš, zadovoljan sam Gabrićem, bio je rastrčan, Dujmović se pokazao dobar. A kada se vrate ozlijeđeni a vratit će se, onda će reprezentacija biti jako moćna', kazao je nakon utakmice izbornik Bilić.

Hrvatska je ovom pobjedom nadajmo se vratila samopouzdanje. No, za neke konkretne zaključke još nema mjesta. Ipak protivnik je bio preslabašan da bi vidjeli kako funkcionira hrvatska obrana. No svakako treba istaknuti odličnu suradnju napadačkog dvojca Eduardo - Bilić koji je večeras postigao četiri pogotka. Mate Bilić još je pridodao i 2 asistencije i tako pokazao da izbornik i te kako treba računati na njega u budućnosti.

Sastavi:

Hrvatska: Subašić– Srna, Križanac, Šimunić, Bartulović - Gabrić, Vukojević, Kranjčar, Pranjić – Bilić, Eduardo.

Lihtenštajn: Jehle – Ritzberger, Kieber, Oehri, Rechsteiner – Elia, Hasler, Buecher, Frick – Ebrle, Burgmeier

Tijek utakmice:

Kraj

89' - Hrvatska je mogla zabiti i šesti pogodak, lijepo je asistirao Klasnić za Jelavića, ali Jelavić prvo oklijeva, a nakon toga mu udarac s crte čisti obrambeni igrač.

84' - Napokon malo opasnosti pred golom gostiju, korner je izveo Bartulović a glavom je neprecizno pucao Jelavić.

78' - Igra se razvodnila, Kranjčar je izašao a unutra je Pokrivač.

72' - Nova postava Hrvatske još traži put do gostujućih vrata, no nismo stvorili nijednu ozbiljniju priliku.

66' - Nova izmjena kod naših, izašao je Vukojević, a po prvi put u kockastom dresu istrčao je Tomislav Dujmović, vezni igrač Lokomotiva iz Moskve.

58' - Dvostruka izmjena, izlaze kapetan Srna i Eduardo, a ulaze Schindenfeld i Klasnić, uz ogroman pljesak.

55' - Srna je ponovno izgubio loptu na 20 metara od gola, Christen puca iz prve, lak plijen za Subašića.

52' - Odlična igra u nastavku naših, Dudu je probio lijevi bok zavrnuo u sredinu, vratar je izbija rukom na nekih 20 metara od gola, na loptu natrčava Vukojević, puca iz prve snažno, ali lopta odlazi malo iznad grede.

49' GOOOL - Mate Bilić sjajno je prebacio živi zid iz slobodnog udarca za visokih 5:0 za Hrvatsku

47' GOOOOL - Oehri je promašio loptu u svom kaznenom prostoru Bilić je se dokopao i pronalazi na drugoj strani Edudarda koji neometano povisuje naše vodstvo, drugi pogodak našeg Brazilca na utakmici. 4:0.

Počelo je drugo poluvrijeme...

3:0 (poluvrijeme) - Na poluvremenu možemo reći kako možemo biti zadovoljni prikazanim, nadajmo se golijadi i u nastavku protiv slabašnog Lihtenštajna.

40' - Lihtenštajn prvi put puca prema našim vratima, Burgmeier je ubacio a loptu netko skrenuo daleko od našeg gola.

36' - Kranjčar preko pola igrališta šalje dugu loptu na desnu stranu za Gabrića, Gabrić je ubacio ali Bilić nije uspio glavom bolje pucati jer mu je smetao gostujući igrač.

33' - Srna je opet u glavnoj ulozi, ovaj put izgubio je loptu 20 metara od našeg gola, loptu mu je uzeo Burgmeier ali Subašić pravodobno reagira i uzima loptu ispred gostujućeg igrača.

30' - Srna je zamalo ponovno zabio iz slobodnjaka. Ovaj put s nekih 25 metara po sredini dobro je pucao ali je lopta fijuknula tik iznad grede.

28' - Srna je ponovno ubacio s boka, ali ovaj put udarac Eduarda blokira gostujuća obrana.

26' - Skromni gosti uspjeli su prvi put nešto odigrati, ali ubačaj s desne strane nije bio nimalo opasan po vrata Subašića.

23' GOOOL - Nakon nekoliko minuta bez pravih napada Srna je lijepo ubacio s boka, Bilić glavom spustio loptu za Eduarda, koji sam prima loptu na 6 metara i lagano poentira za 3:0.

18' - Dudu je pokazao par minijatura ali i izgubio loptu, Bartulović uklizava u gostujućeg obrambenog igrača preoštro, ali izvukao se bez kartona.

10' GOOOL - Uraganski početak naših, Srna je sjajno izveo slobodan udarac, i uhvatio gostujućeg golmana na krivoj nozi. Već je 2:0 za kockaste.

1' GOOOL - Prva akcija Hrvatske, i odmah pogodak. Gabrić je ubacio u sredinu, a Bilić dohvatio klizeći loptu i to je 1:0 Hrvatske nakon 47 sekundi igre.

Sve je spremno za početak utakmice. Zanimljivo Lihtenštajn ima identičnu himnu kao Engleska, God Save the Queen!