breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Šok u Ledenoj: Olimpija prekinula seriju Medveščaka

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka izgubili su u Domu sportova od ljubljanske Olimpije s 4-1 u dvoboju 27. kola austrijske EBEL lige u hokeju na ledu...

Medveščak je samo dva dana ranije u Domu sportova svladao Liwest Linz sa 6-4, što je bila njihova 11. pobjeda ove sezone, te treću u nizu, a prvu pod vodstvom novog trenera, američkog stručnjaka Teda Satora. Tada su Medvjedi furiozno odigrali drugu trećinu koju su dobili rezultatom 4-0.

No, 48 sati kasnije, dogodila se potpuno obrnuta situacija. Medveščak je, naime, u 12. minuti poveo pogotkom Aarona Foxa koji je pločicu poslao kroz noge Olimpijinog vratara Aleša Sile. Međutim, u drugoj trećini su Zmajčeki zabili četiri gola, ne primivši niti jedan, što im je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

Strijelci su, u razmaku od 25. do 37. minute, bili Higgins, Kužnik, Mušič i Goličič. Kužnik i Mušić zabili su u razmaku od samo 20 sekundi u 30. minuti. Medveščak je u zadnjoj trećini napravio veliki pritisak, ali nije uspio barem ublažiti poraz, a kamoli nešto više. Bio je to prvi poraz Medveščaka ove sezone u trećem ogledu protiv Olimpije.

Nakon tri uzastopne pobjede, i to protiv austrijskih klubova, Medveščak je pokleknuo. Olimpija je, baš kao i Medveščak, ovoga tjedna promijenila trenera, te je pod vodstvom novog stratega Matjaža Sekelja upisala drugu uzastopnu pobjedu.

Ovom u Zagrebu primakla se osmom Medveščaku na samo tri boda zaostatka. Upravo je osma pozicija posljednja koja na kraju sezone vodi u doigravanje.

U derbiju kola, vodeći Graz 99ersi pobijedili su kao domaćini drugoplasirani Liwest Linz 3-1, te povećali prednost na vrhu ljestvice na šest bodova.