VIDEO Sir Alex u šoku: ManUtd ispao od trećeligaša

U 3. kolu FA kupa dogodila se velika senzacija: Manchester United ispao je nakon poraza od Leeds Uniteda 0-1 na Old Traffordu...

Kakva senzacija u Manchesteru: nekoć ugledni ali danas engleski trećeligaš Leeds United izbacio je 'Crvene vragove' iz FA kupa te tako kreirao najveće iznenađenje 3. kola ovog natjecanja.

Zasluge za pobjedu gostiju idu Jermainu Beckfordu koji je u 19. minuti spretnom završnicom zaključio jednu iznenadnu kontru, što je bio i jedini gol na utakmici.

Manchester United igrao je u ovoj utakmici bez mnogih važnih prvotimaca, ali u vršku napada bili su Rooney i Berbatov. No, to nije bilo dovoljno. Mreža gostiju ostala je netaknuta, Leeds slavi najveću pobjedu od ispadanja iz Premiershipa 2004. godine. S obzirom da trenutno drži prvo mjesto u trećoj ligi ('League One'), čini se da se nekoć redoviti sudionik Lige prvaka malo pomalo vraća u svjetski nogometni klupski vrh.

'Šokiran sam! Ne znam što pametno reći nakon ovakve predstave. U prvom poluvremenu smo bili tragični, katastrofalni, nikakvi! Svaka čast Leedsu, njihovi igrači su se borili poput tigrova. No, razloge poraza tražim i tražit ću samo u redovima svoje momčadi. No, i mi smo ljudi i mi imamo pravo na loš dan. Ali i uz loš dan nisam očekivao da možemo izgubiti od Leedsa, ne podcjenjujući našeg suparnika,' izjavio je nakon utakmice Sir Alex Ferguson.