Poraz očajnog Liverpoola, Lyon razbio Debrecen

Redsi su porazom na Anfieldu 2:1 od Fiorentine još jednom neugodno iznenadili svoje navijače.

Liverpool se pobjedom protiv Fiorentine htio oprostiti od Lige prvaka s obzirom da ni teoretski nisu mogli doći do drugog mjesta u skupini. No, na poluvrijeme Redsi su otišli s prednošću. U 43. minuti Gerrard je nabacio a Benayoun glavom pogodio za 1:0. No, u drugom poluvremenu Liverpool je totalno pao a gosti su preuzeli inicijativu u igri. Rezultat toga je izjednačenje u 63. minuti. Jorgensen je sjajno ljevicom pogodio suprotni kut gola.

S ozbirom na uvjerljivo vodstvo Lyona u drugoj utakmici skupine, Fiorentina bi s bodom završila na drugom mjestu ljestvice. No, na njihovu sreću u 90. minuti Vargas je pronašao Gilardina koji zabija za konačnih 2:1. Viole su tako nakon domaće pobjede nad Liverpoolom 2:0 svladali Redse i u gostima. Pobjeda je Talijanima donijela prvo mjesto u skupini.

Lyon je s uvjerljivih 4:0 razbio mađarski Debrecen no zbog pobjede Fiorentine ostali su na drugom mjestu na ljestvici. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, u 25. minuti prednost Francuzima donio je Gomis a na 2:0 u 45. minuti povisuje Bastos.

U strijelce su u 59. minuti upisao i BiH reprezentativac Miralem Pjanić, Bastos je ubacio a Pjanić neometan glavom pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 u 77. minuti postavio je Cissokho. Fiorentina je natjecanje u skupini završila s čak 15 bodova, drugoplasirani Lyon skupio je 2 boda manje. Liverpool sa samo 7 osvojenih bodova morat će se zadovoljiti s Europskom ligom.