Slovenci prokockali nemoguće i ispustili prvo mjesto!

Iako joj je pobjeda protiv Poljske bila na pladnju, a time i prvo mjesto u skupini, Slovenija je lošom igrom u završnici prokockala pobjedu.

Slovenija je cijelu utakmicu protiv Poljske bila bolji protivnik, ali je na kraju uspjela osvojiti tek bod. Nakon vodstva na poluvremenu (13:12), Slovenci u nastavku ubacuju u višu brzinu, te stalno drže prednost od 2-3 gola razlike. Nakon što je Žvižej u 54. minuti zabio za vodstvo Slovenije 30:26 činilo se da je pobjeda blizu. No, to je ujedno bio i posljednjji pogodak Slovenije do kraja utakmice. Poljaci su zabili 4 gola zaredom, posljednji 30 sekundi prije kraja utakmice. Slovenija je imala napad za pobjedu ali nije uspjela. Završilo je neriješeno 30:30.

Najefikasniji Slovenac bio je Žvižej sa 9 pogodaka, a kod Poljaka istaknuo se Lijewski sa 6 pogodaka. Ovim remijem Poljaci su ostali prvi u skupini C, a u drugi krug prenose 3 boda. Slovenija će prenijeti dva, a Njemačka jedan bod.

U posljednjem susretu skupine D Češka je pomalo iznenađujuće svladala Mađarsku 33:26. Nakon što su uvjerljivo poraženi od Španjolske (-12) i Francuske (-1) u prve dvije utakmice, Česi su u posljednjem kolu ipak uspjeli izboriti drugi krug. No unatoč pobjedi u drugom krugu neće prenijeti nijedan bod. Porazom Mađarske najviše je profitirala Francuska koja će u drugi krug prenijeti 3 boda kao i Španjolska. Naime da je Mađarska pobijedila Češku, Francuzi bi prenijeli samo 2 boda, jer su remizirali s Mađarima u 2. kolu.

Tablice i raspored Europskog prvenstva u Austriji pogledajte OVDJE.