Medveščaku trijumf u Ljubljani nakon penala!

Nakon negativne serije koja ih je tresla posljednjih tjedana, hokejaši Medveščaka došli su i do treće pobjede u nizu u austrijskoj EBEL ligi. U nedjelju je u 17. kolu u Ljubljani pala Olimpija...

Zagrepčani su slavili s 3-2 nakon boljeg izvođenja penala. 'Zmajčeki' su poveli u sedmoj minuti golom Matta Higginsa s igračem više. Brojčanu prednost iskoristili su i 'medvjedi' u 15. minuti kada je na 1-1 izjednačio Brad Smyth.

I druga je trećina završila istim rezultatom. Olimpija je do novog vodstva došla golom Travisa Brigleyja u 29. minuti da bi u 35. još jedno izjednačenje donio Mike Ouellette.

U posljednjoj trećini nije bilo golova, kao ni u produžetku, a u raspucavanju penala zagrebačka se momčad pokazala uspješnijom.

Sedmom je pobjedom Medveščak došao na sedmo mjesto, preskočivši mađarsku Albu Volan. Sljedeći suparnik Zagrepčanima je Villach koji u utorak stiže u Ledenu dvoranu Doma sportova.