Kup: Loši Hajduk preživio zagrebačku streljanu

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Zagreb je propustio pobijediti loše Splićane.

Pobjeda od 6:0 u prvenstvu protiv najgore momčadi HNL-a Croatije iz Sesveta doista nije bila pokazatelj Hajdukove prave forme. Splićani samo čudu mogu zahvaliti što su iz Kranjčevićeve otišli neporaženi. Već u prvih 6. minuta utakmice Zagreb je mogao dvaput zabiti, ali obe prilike potrošio je Krstanović, jednom je nespretno reagirao a drugi put umjesto da doda slobodnom Vugrincu sebično pucao iznad gola. U 15. minuti Krstanović ponovno promašuje odličnu priliku nakon ubačaja Vugrinca.

Prvu priliku Splićani su imali tek u 41. minuti ali neprecizan je bio Paraiba. U 55. minuti Vugrinec je srušen u Hajdukovom šesnaestercu. Sam je izveo jedanaesterac i promašio cijeli gol. Hajduk se u nastavku ipak malo probudio. Tomasov je prvo dobro zagrijao domaćeg vratara Skendera iz slobodnog udarca da bi isti igrač u samoj završnici utakmice promašio čisti zicer. Do kraja je Vejić uspio zaraditi isključujući drugi žuti karton. Završilo je 0:0, rezultatom svakako mogu biti više zadovoljni Splićani.

Osijek je u Gradskom vrtu odigrao 1:1 sa Šibenikom. Mora se reći da su Šibenčani zasluženo izvukli neodlučen rezultat. U prvom poluvremenu, točnije u 25. minuti Knežević je mogao dovesti Osječane u vodstvo ali je glavom pogodio vratnicu. Pred kraj poluvremena Šibenčani su mogli do vodstva, udarac Bačelić-Grgića Kardum je jedva ukrotio. Osijek je poveo u 68. minuti pogotkom Šorše koji je dobro reagirao na odbijanac, ali su gosti u 88. minuti stigli do važnog gola, nabačaj iz kornera glavom je u mrežu utrpao Vidić