Arsenalovi nogometaši slavili su 4-1 na gostovanju kod Wolverhamptona u 12. kolu Premiershipa i s nova tri boda barem privremeno preuzeli drugo mjesto na ljestvici (zbog bolje gol-razlike od Manchester Uniteda)...

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva dobio je priliku od prve minute i sjajno ju je iskoristio. Iako se nije upisao u strijelce zaslužan je početna dva Arsenalova gola.
Tako je u 28. minuti nakon preciznog ubacivanja Cesca Fabregasa iz kornera Eduardo zauzeo najbolju poziciju u petercu Wolverhamptona, ali je loptu ispred njega izbio branič domaćih Ronald Zuber i skrenuo ju u vlasitu mrežu.

Arsenal je na 2-0 povećao sedam minuta kasnije, a opet je u glavnoj ulozi bio Eduardo koji je s ruba kaznenog prostora lijepim lobom prevario domaćeg vratara. Međutim, lopta je na putu dotaknula Jodyja Craddocka, promijenila putanju, pa se tako gol ne piše našem ubojitom strijelcu.

Do kraja poluvremena Fabregas je dovršio lijepu akciju koju je pokrenuo Bacary Sagna i na asistenciju Robina van Persieja zabio za 3-0, da bi Andrej Aršavin lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pospremio jedan odbijanac za 4-0 u 66. minuti. Počasni gol za Wolverhampton djelo je Jodyja Craddocka minutu prije kraja utakmice.
Eduardo je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Tomaš Rosicky.

Premiership, 12. kolo:
Wolverhampton – Arsenal 1-4 (Craddock 89 / Zubar 28-ag, Craddock 35-ag, Fabregas 45, Aršavin 66)