Nogometaši Brazila i Engleske razveselili su navijače u Dohi, te su im priuštili prijateljski ogled, makar utakmica nije bila na posebno visokoj razini.

Brazil je pobijedio 1:0, a treba reći kako su brojne ozljede prorijedile sastav Engleske, zbog čega je utakmica možda bila na manjem stupnju kvalitete. Fabio Capello je morao izvesti sastav bez Lamparda, Terryja, Gerrarda, Ferdinanda, Colea, Heskeyja...

Jedini pogodak je djelo Nilmara. Ubačenu dubinsku loptu je Nilmar u 47. minuti sjajno proslijedio u trku glavom u englesku mrežu. Mogao je Brazil i uvjerljivije slaviti, ali je u 56. minuti Luis Fabiano slabo izveo jedanaesterac pucavši iznad grede, dok je Lucio u 78. minuti, nakon solo prodora, pogodio lijevu stativu.

Engleska je odigrala slabo, bez prave opasnosti za Julija Cesara. Gosti su startali s Kakom i Luisom Fabianom u momčad, a potonji se ozlijedio tijekom drugog poluvremena.