Tako mala, tako efikasna

Bjesnio pa zašutio: Pogledajte čime je sudac smirio podivljalog trenera

Serdar Gözübüyük našao je originalan način kako obuzdati bijesnog trenera bez pokazivanja kartona.

Sudac subotnje utakmice nizozemskog nogometnog prvenstva između Groningena i Venla (0:0), a ostao je upamćen po pokazivanju vrpce na kojoj je stajao napis 'poštovanje', a koju igrači i akteri utakmice nose u istoimenoj kampanji koju provodi UEFA.

Groningen je bio prisiljen skoro cijelu utakmicu igrati s desetoricom igrača nakon isključenja Leandra Bacune u šestoj minuti, pa je stoga trener sastava Robert Maaskant imao puno razloga i puno vremena da bude bijesan na suce.

U 58. minuti tako mu je pri jednom izljevu bijesa sudac prišao, iz džepa izvadio spomenutu vrpcu i upozorio ga da se pridržava UEFA-ine kampanje koja je često nažalost za sudionike utakmica samo mrtvo slovo na papiru. To je imalo pozitivan efekt budući da se Maaskant naposlijetku smirio.

Poštovanje spram sudaca trenutno je vrlo važna tema u Nizozemskoj zbog tragične smrti Richarda Nieuwenhuizena, 41-godišnjeg suca, koji je napadnut na kadetskoj utakmici Nieuw-Slotena iz Amsterdama i Buitenboysa iz Almerea 2. prosinca. (TS)