Korak do još jednog povijesnog uspjeha

Federer: Neću se povući zbog žene

Čak i ako osvoji novi naslov pobjednika u Wimbledonu, švicarski se 28-godišnji tenisač Roger Federer sasvim sigurno neće povući s ATP Toura.

Umirovljenje nije opcija ponajprije stoga jer to ne dozvoljava njegova trudna supruga Mirka Vavrinec.

'Mirka je oduvijek sanjala o tome da me naša djeca gledaju kako igram tenis. Dakle, moram još nekoliko godina igrati zbog Mirke', izjavio je Federer dan uoči svog 20. Grand Slam finala, u kojem će imati priliku uhvatiti svoju 15., rekordnu titulu na turnirima najveće kategorije.

Ima, međutim, još jedan veliki motiv: 'Svakako želim 2012. godine igrati na olimpijskom turniru u Wimbledonu. To neće proći bez mene.'

'Sve u svemu, u dobrom sam razdoblju. Osobno sam vrlo sretan i uzbuđen jer očekujemo naše prvo dijete. Također, igram prekrasan tenis u ovom trenutku. Čini se da ne može bolje. Svejedno, nisam zabrinut za buduću motivaciju. Previše obožavam ovu igru da mi se ne bi dalo igrati.'

Pobijedi li danas u finalu dvije godine mlađeg Andyja Roddicka, protiv kojega je dosad slavio u 18 od 20 njihovih mečeva, prestići će rekordera Petea Samprasa po broju osvojenih Grand Slam turnira. Amerikanac ih je skupio 14.