I kad je već izgledalo kako će derbi 24. kola Premiershipa između Liverpoola i Chelseaja završiti bez pogodaka, Fernando Torres gostima je 'sprašio' dva komada u samoj završnici utakmice.

Tvrda utakmica od početka do kraja, bez previše prilika i s jedne i s druge strane. Chelsea je od 60. minute igrao bez isključenog Franka Lamparda, no tek u 89. minuti Liverpool je postigao pogodak - ubacivanje Fabia Aurelija s lijeve strane, a Fernando Torres glavom pogađa mrežu Petera Čecha.

Chelsea je tada silovito krenuo u napad pa je Torres još jednom iskoristio šuplju obranu na asistenciju Benayouna u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Manchesterom na dva boda, ali United ima utakmicu manje. Treći je Chelsea koji ima tri boda manje od Liverpoola.

U drugom nedjeljnom dvoboju Newcastle United i Sunderland su odigrali 1-1. Pogotke su postigli D. Cisse u 32. i Ameobi s 11 metara u 68. minuti.