Haas dobio 10:8 u petom setu...

Epski spektakl: Čilić samog sebe dotukao promašajima!

Nijemac Tommy Haas bio je koban za Marina Čilića u 3. kolu Wimbledona. U superuzbudljivom meču koji je trajao 4 i pol sata Nijemac je slavio rezultatom 5:7, 5:7, 6:1, 7:6 (3), 10:8, a Marin može žaliti jer je imao mnogo prilika za trijumf u ovom meču...

Bio je to meč u kojem je jučer njemački tenisač imao 2:0 u setovima, a u četvrtom setu i dvije meč lopte, dok je Čilić u petom setu imao vodstvo 3:0, 5:3, a kod 6:5 i dvije meč lopte, no pobjednika ipak nismo dobili, a nastavak meča odigran je danas na središnjem terenu Wimbledona.

Prvi hrvatski reket sjajno je jučer otvorio meč. Poveo je 3:0, a potom imao još dvije lopte za dvostruki break. U nastavku meča sigurno je držao svoj servis i kod vodstva 5:3 servirao je za set. Poveo je 40/15 i imao dvije set lopte i potom sve prosuo. Kao da je nestao s terena i Haas je nanizao četiri uzastopna gema i došao do vodstva od 1:0 u setovima. U drugom setu oba tenisača su čvrsto držala svoj servis do rezultata 5:5, kada je njemački tenisač načinio break i potom mirno odservirao za 2:0 u setovima.

No, Čilić se nije predavao. Treći set je otvorio vodstvom 5:0, dva puta oduzevši suparniku servis, što je ipak bila nedostižna prednost. Četvrti set je razriješen u trinaestoj igri, nakon što je Haas kod vodstva 6:5 propustio dvije meč lopte. No hrvatski tenisač se izvukao i potom u 'tieabreaku' izborio peti set.

U odlučujućem setu gledali smo pravu dramu. Čilić nije mogao bolje otvoriti set. Uz jedan oduzeti suparnički servis poveo je 3:0. U tim trenucima činilo se kako je meč gotov, međutim Haas se nije predavao. Vratio je izgubljeni servis i izjednačio na 3:3. Čilić potom još jednom oduzima suparniku servis i kod vodstva 5:3 servira za meč, no Haas je se još jednom vraća. Čilić je novu priliku imao kod vodstva 6:5, no propustio je dvije meč lopte i pri rezultatu 6:6 u petom setu sudac je prekinuo meč zbog mraka.

U današnjem nastavku Čilić je servirao prvi i poveo 7:6 i 8:7, da bi kod 8:8 napravio čitav niz teških pogreška koje su ga koštale vlastitog servisa. 31- godišnji Haas je tada servirao za meč, no uslijedila je prava drama. Čilić je imao dvije break prilike i čiste situacije za poentiranje forhendom, ali je oba puta poslao lopticu izvan terena. Nakon toga povratka više nije bilo, iskusni Haas stigao je do trijumfa rezultatom 10:8.