imala sve, ali...

Vekić nastavila gdje je stala lani: 'Dva lica' koštala Donnu poraza

Donna Vekić nije najbolje otvorila novu WTA sezonu...

Hrvatska tenisačica Donna Vekić zaustavljena je u 1. kolu WTA turnira u kineskom Shenzhenu, gdje je bolja od nje sa 6-4, 1-6, 7-5 bila 6. nositeljica Kanađanka Eugenie Bouchard.

Hrvatska Fed Cup reprezentativka bila je na pragu pobjede nad 49. tenisačicom svijeta, kad je u odlučujućem setu povela 4-2. No, do kraja meča 19-godišnja Osječanka osvojila je samo jedan od šest gemova, te je nakon jednog sata i 56 minuta borbe s 21-godišnjom Kanađankom ostala bez plasmana u 2. kolo. Dva izgubljena servisa u prvom i trećem setu odveli su Vekić u poraz na startu nove sezone.

Recimo i da se od turnira oprostila Petra Kvitova, druga nositeljica koja je nakon izgubljenog prvog seta protiv domaće igračice Saisai Zheng predala susret.