Čudesna serija u drugom setu

Wimbledon: Petra Martić ispala, Bugarka nastavila seriju

Petra Martić ispala je u 3. kolu Wimbledona od Bugarke Cvetane Pironkove...

Hrvatska tenisačica Petra Martić zaključila je nastup u pojedinačnoj konkurenciji na trećem Grand Slam turniru godine - Wimbledonu.

Bolja od naše predstavnice u trećem je kolu bila Bugarka Cvetana Pironkova sa 6-1, 4-6, 6-2 poslije 106 minuta igre. Nastavila je na taj način 72. igračica svijeta pobjedničku seriju protiv Martić budući da ju je svladala i u sva tri njihova prijašnja međusobna ogleda, uključujući i Wimbledon prije dvije godine.

Martić je u subotnjem meču bila na rubu poraza već u drugom setu budući da je Pironkova vodila s 4-1 uz dva breaka. No, uslijedio je čudesan povratak 22-godišnje Hrvatice, trenutno 141. igračice WTA ljestvice. S tri breaka, odnosno pet osvojenih gemova u nizu, pospremila je drugi set u džep i činilo se da bi mogla slomiti uzdrmanu Bugarku. Nije, međutim, nastavila u istom ritmu u trećem setu: ponovno je dopustila Pironkovoj da joj dvaput oduzme servis, ali ovoga puta nije bilo prilike za povratak.

Bugarska tenisačica je tako još jednom potvrdila da je u Wimbledonu posebno inspirirana. Na travi All England Cluba je igrala u polufinalu 2010., a godinu potom je dogurala do četvrtfinala. (TS)