Wawrinka pokvario dan Ljubičiću u Baselu

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije uspio proći 1. kolo dvoranskog ATP turnira u Baselu. Bolji od njega bio je domaći igrač Stanislas Wawrinka 6-7(5), 6-3, 6-4 nakon dva sata i 12 minuta igre.

Ljubičić tako nije uspio nastaviti pobjednički niz iz Lyona gdje je prošlog tjedna osvojio turnir, ali protiv sebe je imao raspoloženog Švicarca i publiku.

U prvom setu Ljubičić je prvi izgubio svoj servis u trećem gemu. Međutim, Wawrinka nije dugo zadržao prednost te je kod vodstva Švicarca 3-2 hrvatski tenisač nanizao tri uzastopna gema i pritom dva puta breaknuo svog protivnika. Tako je kod vodstva 5-3 Ljubo i servirao za set, ali se Wawrinka nošen podrškom domaćih navijača vratio i odveo set ponovo u neizvjesnost. Odlučivalo se u tie breaku, a ondje je Ljubičić bio uspješniji 7-5.

U drugom setu Ljubičić je izgubio svoj servis u četvrtom gemu, a Švicarac je čvrsto držao svoj početni udarac što je bilo dovoljno za 6-3, dok je u odlučujućem trećem setu Švicarac breaknuo Ljubu u sedmom gemu, te je kasnije došao do seta rezultatom 6-4, a samim time i ukupne pobjede.

Bio je ovo peti međusobni meč Wawrinke i Ljubičića i druga (uzastopna) pobjeda švicarskog igrača kojem će protivnik u 2. kolu biti Finac Jarkko Nieminen.

Konačna statistika meča pokazuje da je Ljubo odservirao 13 aseva, dva manje od Wawrinke, dok je realizirao dvije od šest break prilika, što je njegovom protivniku uspjelo čak četiri puta iz ukupno sedam prilika.