Povratak otpisanog: Nakon 20 mjeseci Ljubo u finalu!

U velikom je stilu hrvatski tenisač Ivan Ljubičić izborio finale ATP turnira u Lyonu. Pobijedio je Arnauda Clementa 6-2, 6-4 nakon samo 80 minuta igre.

Ljubičić je totalno dominirao mečem. Napadao je, preuzimao rizik, zabijao winnere i forhendom i bekhendom, posebno ubojito bekhendom.

Clement je pokušavao napadati izlascima na mrežu, no bio je prespor za vrhunski raspoloženoga hrvatskog tenisača, koji je tako izborio prvi finale na ATP Touru nakon Zagreba početkom prošle godine. Porazio ga je tada Ukrajinac Stahovskij.

Breakovima je Ljubičić kretao u oba seta. U prvom je Francuza uspio breaknuti i drugi put, u petom gemu za 4-1, dok je u drugom setu moćnim servisom održavao prednost.

'Već mjesec dana igram jako dobro, osjećaj za to imam još od Šangaja i Pekinga. Osjećam se kao 2005/06 kada sam bio Top 10,' kazao je Ljubo.

U Lyonu će se Ljubičić za naslov boriti protiv boljega iz sraza drugog nositelja Gillesa Simona, te još jednog Francuza, Michaela Llodre.

Zanimljivo, baš u Lyonu je Ljubičić izborio prvi finale u karijeri i prvu pobjedu na ATP Touru. Dogodilo se to 2001. godine. Osvojio je do danas osam turnira igrajući u 12 finala. Posljednji je put slavio u nizozemskom Hertogenboschu 2007. godine.

'Nadam se da ću u istom ritmu nastaviti do kraja sezone. Veliko mi je zadovoljstvo opet biti u prilici vidjeti svoje ime na zidu pobjednika,' zaključio je hrvatski tenisač koji je upravo u Lyonu došao do svog prvog naslova u karijeri.

Bio je to tek prvi dvoboj Ljubićića u subotu protiv Clementa. U paru s Talijanom Simoneom Bolellijem borit će se za finale protiv Clementa i njegova sunarodnjaka Grosjeana.

Ovo je Ljubičiću bila osma uzastopna pobjeda nad Clementom. Igrali su dosad deset puta. U finalu će igrati protiv još jednog Francuza Llodre.