Švicarac Roger Federer je i pri drugom izlasku u O2 Arenu ostvario pobjedu. Nakon Verdasca pobijedio je i domaćeg aduta Andyja Murrayja 3-6, 6-3, 6-1...

Bio je ovo jubilarni deseti meč Federera i Murrayja, te četvrta pobjeda Švicarca. Isto tako, prije londonskog meča je Federer imao samo jednu pobjedu protiv Britanca u zadnjih pet ogleda (Cincinnati ove godine), no u stilu najboljeg svjetskog tenisača je okrenuo ovom prilikom rezultat i zasluženo slavio.

U drugom i trećem setu je Federer suvereno držao svoj servis, pa tako Murray niti jednom nije došao u priliku za break. S druge strane, Federer je uporno pritiskao svaki gem na servis četvrtog igrača svijeta, te je u drugom i trećem setu četiri puta oduzimao početni udarac suparniku.

Od 1-1 u trećem setu Federer je munjevito pobjegao na 6-1 i time došao blizu ulaska u polufinale. No, o svemu će odlučivati zadnje kolo u kojem se može stvoriti krug tri tenisača s omjerom 2-1. Za taj bi slučaj Del Potro trebao pobijediti Federera, ali i Murray Verdasca.

Samo su u prvom setu gledatelji u O2 Areni mogli biti zadovoljni Murrayjevom igrom. Razlog toga je bila jako slaba igra Federera na servisu. Imao je samo 50 posto uspješnosti prvog servisa, a osvojio je tek 3 od 12 poena nakon drugog servisa.

No, od početka drugog seta se Federer potpuno ustabilio, a u izmjeni je dobivao sve više sigurnosti, te je na kraju deklasirao velikog suparnika dobivši druga dva seta 12-4 po gemovima.

ATP finale, skupina A, 2. kolo:

Federer - Murray 3-6, 6-3, 6-1
Del Potro - Verdasco 6-4, 3-6, 7-6(1)
Redoslijed: 1. Federer 2-0 (set-razlika 4-2), 2. Murray 1-1 (3-3), 3. Del Potro 1-1 (3-3), 4. Verdasco 0-2 (2-4)