Federer ekspresno

Velike patnje Murraya na US Openu!

Roger Federer i Andy Murray, prvi i treći nositelj US Opena, posljednjeg teniskog Grand Slam turnira, prošli su u osminu finala, ali različitim putevima...

Federer je dobio svoj meč protiv Fernanda Verdasca u tri seta, ali se zato Murray gadno patio protiv drugog Španjolca, Feliciana Lopeza. Pobijedio je olimpijski pobjednik nakon velike borbe sa 7-6(5), 7-6(5), 4-6, 7-6(4). Meč je trajao tri sata i 50 minuta.

Istina, mogao je Murray dobiti u tri seta, ali je propustio break prednosti u trećem setu, a potom je bio vrlo blizu toga da mora igrati peti set.

Mnogo toga u statistici je na kraju govorilo da je Lopez bio bolji. Imao je više break-prilika (13-12), više ih je realizirao (4-3), osvojio je ukupno više poena u meču (162-154), ali je ostao kratak da napravi iznenađenje.

Veliku je priliku Lopez imao kod 5-5 u četvrtom setu. Došao je do break-lopte, ali fantastični je poen dobio Murray koji je nakon toga ipak kontrolirao posljednji tie-break u meču.

Federer je sa 6-3, 6-4, 6-4 pobijedio Verdasca u meču gdje je španjolski igrač imao tek jednu break-loptu. Federer je djelovao dobro i sigurno, odnosno, točno toliko dobar da se ne uvede u prilike u 3. kolu. (TS)