Ispala u 3. kolu

Vekić izgubila od Kvitove, ali bila je odlična u Miamiju

Češka tenisačica i bivša pobjednica Wimbledona Petra Kvitova pokazala se kao previsoka prepreka za mladu Osječanku Donnu Vekić...

U sklopu 3. kola WTA turnira u Miamiju Kvitova je nakon 64 minute slavila protiv 17-godišnje Vekić sa 6-3, 6-4. Naša je predstavnica pružila sasvim solidan otpor snažnoj Čehinji, ali je Kvitova ipak prošla na iskustvo i "mišiće".

Vekić je u prvom setu ostala bez break lopte, no u drugoj se dionici dokopala jedne koju je i iskoristila. Nažalost u dva je navrata gubila svoj početni udarac, što je bilo dovoljno da Kvitova osigura nastup u četvrtom kolu.

Unatoč porazu, Vekić će nakon prolaska kvalifikacija i dva kola u glavnom ždrijebu vrlo jakog turnira ostvariti skok na WTA-ovoj ljestvici koja izlazi za osam dana, odnosno nakon završetka ovog turnira iduće nedjelje.(TS)