Šangaj: Ljubičić dobio set protiv Nadala pa predao

Ivan Ljubičić nije imao sreće u dvoboju četvrtfinala turnira iz Masters serije u Šangaju. Protiv Rafaela Nadala dobio je prvi set 6:3, a onda tijekom drugog ozlijedio bedreni mišić pa predao dvoboj.

Ivan Ljubičić definitivno još uvijek nije za 'staro željezo' i to je pokazao u posljednja dva tjedna, plasmanima u četvrtfinala velikih turnira u Pekingu i Šangaju.

Ovaj tjedan Ljubo je bio posebno 'napaljen', željan ulaska u svoje prvo ovogodišnje polufinale, ali na putu do tog ostvarenja stojao mu je Rafael Nadal, drugi igrač svijeta, i nažalost nije ga uspio proći, zahvaljujući ozljedi bedrenog mišića koja mu nije dopustila da se na pravi način suprotstavi Nadalu nakon dobrog starta.

A tako je dobro počelo. U prvom setu Ivan Ljubičić iskoristio je jedinu 'break' loptu koju je imao, a obranio dvije Nadalove, i s glatkih 6-3 došaodo prednosti, uz vrlo dobru igru.

Na početku drugog seta Ljubičić je imao veliki priliku dotući protivnika, ali je propustio 5 'break' prilika kod 1:1, da bi u sljedećem gemu glatko izgubio svoj servis na 0-40 i Nadal je poveo 5:2, a nakon sljedeće igre Ljubičić je zatražio pomoć fizioterapeuta.

Nadalu se to nije svidjelo, mislio je da protivnik glumi ozljedu da bi ga izbacio iz ritma. No, naš tenisač se ipak ozbiljnije ozlijedio, problem je bio u bedrenom mišiću. Više se nije mogao normalno kretati ni nakon pomoći doktora, Španjolcu je pripao drugi set 6:3, a zatim je Ljubičić predao.

Ljubo je prije predaje zabio 12 as servisa, imao 63% ubačenog prvog servisa i igrao solidno, iako je u drugom setu malo previše griješio. Nadal je loše startao, a onda počeo igrati sve bolje i bolje. Pitanje je bi li i zdravi Ljubičić dobio Nadala u trećem setu, no to nikad nećemo saznati, jer nažalost naš je tenisač morao predati i tako se oprostiti od velikog turnira u Šangaju.