Čarobnjak je ipak - čarobnjak!

Federer održao Karloviću školu tenisa!

Drugi tenisač svijeta Roger Federer održao je lekciju tenisa našem Ivi Karloviću u četvrtfinalu Wimbledona. Rezultatom 6:3 7:5 7:6 Švicarac se plasirao u polufinale, a našem 'Divu sa Šalate' ostaje zadovoljstvo zbog izvrsnih 10 dana provedenih u Londonu.

Iznenađenje ipak nije bilo moguće. Roger Federer klasa je za sebe, nevjerojatan tenisač, i Ivo Karlović nije imao nikakvih izgleda protiv njega. Švicarac je u velikom stilu izbacio našeg tenisača iz turnira, pritom mu čak dvaput oduzevši servis, što nikom nije uspjelo u posljednja tri tjedna!

Već na početku meča bilo je jasno da će Švicarac gristi više nego inače, svjestan koliko je Ivo varljiv protivnik. Federer je osvojio prvi set u velikom stilu. Pri rezultatu 2:1 oduzeo je servis Karloviću, i to tako što je dvaput pogodio izravni 'winner' nakon prvog servisa! Teniska fantazija! Do kraja seta mirno je Švicarac držao svoju prednost i sa 6:3 stigao do prednosti 1-0 u setovima.

U drugom setu Roger je smireno čekao novu priliku za oduzimanje servisa i ona je došla kod rezultata 5:5, kad je novim nizom fenomenalnih udaraca stvorio nove dvije 'break' lopte i odmah prvu iskoristio. Federer je zatim rutinski obavio posao do kraja te dobio set 7:5.

U trećem setu Karlo nije dopustio niti jednu break loptu na svoj servis i stigao je do prvog i jedinog 'tie-breaka' u meču, no tamo mu Roger nije pružio nikakve izglede. Rutinski je rezultatom 7:3 meč proveo kraju, plasiravši se u novo polufinale.

Koliko je Federer velik svjedoči i sljedeći statistički podatak: u meču je imao samo dvije 'break' prilike, i obje je iskoristio! S druge strane, Karloviću nije dopustio niti jednu. Karlo je zabio 23 as servisa i imao 70% prvog servisa, ali sve to nije bilo dovoljno, jer je u ključnim trenucima meča Roger igrao fantastično.

Tako je završilo 10 dana iz snova Ive Karlovića. Wimbledon 2009. godine bio je daleko najbolji Grand Slam turnir u karijeri 30-godišnjeg hrvatskog tenisača, četvrtfinale je veliki uspjeh, no Federer je ipak veliik, i predodređen igrati još jedno finale u All England Clubu, a i u njemu će biti favorit..