Tenis iz snova

Roger Federer plasirao se u svoje sedmo finale WImbledona u karijeri, nakon što je u velikom stilu svladao Nijemca Tommyja Haasa rezultatom 7:6 7:5 6:3.

Četiri savršena loba, bezbroj kvalitetnih 'returna', sjajni forhendi iz zraka i brutalno zakucavanje na meč loptu. Roger Federer još jednom je pokazao zašto ga smatraju najboljim igračem trave svih vremena. Tommy Haas igrao je doista dobro, čvrsto servirao, međutim švicarski velemajstor ipak je klasa za sebe

U prvom setu igralo se čvrsto na vlastite servise, nije bilo 'break' lopti, a odluka je pala u tie-breaku. Haas koji je izvrsno servirao tijekom cijelog seta nije to uspio ponoviti u odlučujućoj igri, Federer je sve riješio s par izvrsnih poteza i odnio set rezultatom 7:3.

U drugom setu oba su igrača čvrsto držala servis do same završnice, no onda je Haas upao u krizu. Roger je napravio tri 'break prilike' i posljednju iskoristio za 7:5, vodstvo od 2-0 u setovima koje neće biti lako dostići Nijemcu.

U trećem setu odluka je pala pri rezultatu 4:3, kada je Švicarac drugi put u meču uspio oduzeti servis svom protivniku i zatim rutinski priveo meč kraju.

U cijelom meču Roger nije pružio svom protivniku niti jednu priliku za oduzimanje servisa, imao je duplo više winnera, manje pogrešaka i bio bolji u svakom segmentu igre, iako je i Nijemac vrlo dobro igrao.

Haas i Federer uoči ovogodišnjeg Wimbledona igrali su 11 puta, Roger sada ima omjer 10-2. U posljednjem dvoboju u Roland Garrosu imao ga je 31-godišnji Nijemac u šaci, da bi švicarski čarobnjak na kraju preokrenuo 0-2 i stigao do trijumfa u petom setu. Na travi je Federer ipak bio klasu iznad.

Federeru sada preostaje čekati pobjednika drugog polufinalnog dvoboja između Roddicka i Murraya. Sigurno bi mu Amerikanac bio draži protivnik za nedjelju...