47 aseva, 93 'winnera'

Sjajni Karlo preokrenuo meč, Hrvatska vodi 1:0!

Nakon tri i pol sata igre Ivo Karlović slomio je Amerikanca Jamesa Blakea rezultatom 6:7 4:6 6:3 7:6 7:5 i tako osigurao supervažan prvi bod za Hrvatsku u četvrtfinalu Davis kupa.

Nakon sjajnog Wimbledona, Ivo Karlović nastavlja sa sjajnim igrama, a na zemlji Poreča njegovi udarci izgledaju puno bolje i atraktivnije. U prvom susretu Davis kupa protiv Jamesa Blakea Karlo je bio izgubljen, gubio 0:2 u setovima, no nakon toga proigrao i prvi put u karijeri 'Div sa Šalate' dobio je jedan meč u pet setova, nakon što je oduzeo servis Blakeu kod 6:5 u odlučujućem setu.

Meč je bio strašno uzbudljiv. Prvi set očekivano je otišao u tie-break, sa tek po jednom neiskorištenom break prilikom za svog tenisača. U odlučujućoj igri Amerikanac je imao malo više sreće jer je kod rezultata 5:4 na servis Karlovića uz pomoć mrežice probio našeg tenisača na mreži i došao do dvije set lopte, od kojih je drugu iskoristio.

U drugom setu James Blake oduzeo je servis Karloviću kod 1:1 i zatim rutinski posao prvio kraju sa 6:4 i došao je do prednosti 2:0 u setovima koja se činila nenadoknadivom.

Karlo je fantastično startao u trećem setu. Čitav niz 'winnera' donio mu je prvi break u meču već u drugom gemu, koji je čvrstom igrom zadržao do kraja seta za sigurnih 6:3.

Četvrti set odvijao se mirno sve do tie-breaka u kojem je 'Div sa Šalate' odigrao nekoliko fenomenalnih udaraca forhendom i volejom i sa 7:3 izborio peti set.

U odlučujućem setu Karlović je prvi servirao, čvrsto držao svoj početni udarac i priliku dočekao kod 6:5 na servis protivnika. Tada je Karlo Veliki izborio 15-40 i drugu meč loptu pretvorio u veliku pobjedu, nakon koje su izgledi naše reprezentacije za plasman u polufinale znatno povećani.

Iako se igralo na zemlji, Karlović je zabio čak 47 aseva, imao čak 93 winnera, od kojih solidan broj forhendom i bekhendom, a također je stvorio 9 'break prilika' od kojih je iskoristio dvije.

Sada je na Marinu Čiliću da obavi svoj dio posla, jer s 2:0 nakon prvog dana Hrvatska bi bila nadomak pobjede i plasmana među četiri najbolje reprezentacije svijeta..