Odlučilo nekoliko poena

Drama u trećem setu. Goffin za nijansu bolji od Ćorića!

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić igra u Baselu svoj prvi ATP polufinale iz serije 500, a protivnik mu je talentirani Belgijanac David Goffin...

Nakon dva uvodna seta rezultat je poravnat. Goffin je bio bolji u prvom setu i zasluženo ga osvojio rezultatom 6-4, dok je Borna u potpunosti iskontrolirao drugu dionicu i uzeo ju sa 6-3.

Goffin (6) - Ćorić 6-4, 3-6, 6-3

1. gem: Ćorić je u prvom servis gemu 3. seta stigao do 30-30, ali je Goffin s dva uzastopna poena osvojio uvodni gem odlučujućeg seta.

2. gem: Goffin je od 40-15 stigao do izjednačenja, no Borna u četvrtom pokušaju uzima gem i poravnava na 1-1.

3. gem: Ćorić je kod 0-15 imao čisti volej s mreže, ali je isti završio debelo izvan terena. Goffin nakon toga niže još tri poena i vodi s 2-1.

4. gem: Ćorić je imao 40-15 i još jednu prednost, no Goffin ipak radi prvi break u 3. setu i vodi s 3-1.

5. gem: Borna je nakon 30-0 stigao do 30-40 i izborio break-loptu, međutim Goffin as-servisom spašava istu. Nakon toga mu linijski sudac 'oduzima' poen lošom procjenom, a Goffin u ponovljenom poenu udaraca servis 'winner'. Belgijanac vodi s 4-1.

6. gem: Siguran servis-gem za 17-godišnjeg Zagrepčanina koji smanjuje na 4-2

7. gem: Goffin bez izgubljenog poena uzima sedmu igru i dolazi na jedan gem od ulaska u finale.

8. gem: Ćorić drži svoj servis, no sada dolazi gem odluke - Goffin servisa za meč!

9. gem: Belgijanac Goffin zadržao je servis, iako je Ćorić od 40-0 stigao do izjednačenja.

Ovacijama je naš tenisač ispraćen iz St. Jakobshallea!