breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Naišao na jačeg: Čilića potpuno razbio Del Potro

Marin Čilić izgubio je u četvrtfinalu US Opena od sjajnog Argentinca Juan Martina Del Potra rezultatom 6:4 3:6 2:6 1:6...

Neiskustvo, nervoza, a također i nedostatak kvalitete u odnosu na moćnog 6. igrača svijeta. Marin Čilić zaigrao je u četvrtfinalu jednog Grand Slam turnira prvi put u životu ali tamo nije imao šanse ponoviti senzaciju iz prethodnog kola, u kojem je pobijedio Andyja Murraya.

Protiv Argentinca Del Potra nije imao velikih izgleda. Doduše, na početku dok je igrao bez greške, a Argentinac poklanjao poene, Marinu je išlo dobro: imao je set i 'break' u drugom. No kasnije su stvari došle na svoje: Argentinac je podigao nivo igre, Čilić je počeo griješiti i 20-godišnjeg Del Potra više se nije moglo zaustaviti.

Tijek meča bio je jako zanimljiv. Prvi set pripao je našem tenisaču. Kod rezultata 2:2 Čilić je izborio tri 'break' prilike i onda treću osvojio senzacionalnim forhendom iz nemoguće sitaucije, probivši tako Del Potra na mreži. Do kraja seta čvrsto je držao svoj servis ne dopustivši niti jednu 'break' loptu, uz vrlo malo pogrešaka u igri i rezultatom 6:4 dovršio posao.

Drugi set počeo je u stilu prethodnog: nervozni Del Potro duplom servis greškom poklonio je svoj servis našem tenisaču. No, zatim se Argentinac probudio, počeo silovito pogađati forhendom dok je Marin sve više griješio, i rezultat svega dva su izgubljena servisa Čilića i na kraju 6:3 set za Del Potra.

Kao da se Marin Čilić ispuhao u trećem setu. Odmah mu je 20-godišnji Argentinac oduzeo servis, pa još jednom sredinom seta i rutinski posao priveo kraju rezultatom 6:2.

U četvrtom setu Del Potro je igrao vrhunski, a Marin se potpuno predao kad je vidio da ne može parirati protivniku i s glatkih 6:1 Argentinac je dovršio posao i plasirao se u polufinale US Opena.

Del Potro je imao nevjerojatno dobru realizaciju 'break' prilika: 8 od 8, u odnosu na Marinovih 3 od 8. Čilić je napravio čak 53 neprisiljene pogreške, Argentinac tek 24, dok su u izravnim poenima bili podjednaki pa rezultat ni nije mogao biti drukčiji.

No, iako je glatko izgubio, Marin može biti izuzetno zadovoljan. Polako se probija na sam vrh i ako smanji pogreške u igri neće proći dugo vremena da uđe među 10 najboljih.

Za Hrvatsku teniska sezona daleko je od završene. Ono što slijedi nakon US Opena je poslastica: polufinale Davis kupa protiv Češke...