breaking news !: UŽIVO Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"
Hrvatska pred ulaskom u polufinale!

Čilić slomio Fisha u maratonskom meču!

Marin Čilić donio je Hrvatskoj drugu pobjedu u maratonskom meču protiv Mardyja Fisha rezultatom 4:6 6:3 6:7 6:1 8:6, i tako približio našu reprezentaciju polufinalu Davis kupa.

Marin Čilić odigrao je beskrajan meč protiv Fisha, koji je trajao 4 i pol sata, do 1 ujutro, a obilježile su ga brojne pogreške oba tenisača. Na kraju je presudila sreća i kvaliteta, a Hrvatska sada ima ogromnu prednost i potrebna je našim reprezentativcima tek jedna pobjeda da se plasiraju u polufinale.

Meč je zbilja mogao otići na obje strane. Prvi set pripao je Amerikancu, koji je dobro servirao i nije omogućio 'break prilike' svom protivniku, da bi kod vodstva 5:4 došao do 0-40 na servis Marina i zatim drugu set loptu iskoristio.

U drugom setu Čilić se probudio i nakon maratonskog gema kod 1:1 oduzeo je servis protivniku, ali prednost je trajala nekoliko minuta jer je odmah izgubio svoj servis. Marin je opet oduzeo servis Fishu kod 3:3 i zatim i treći put za konačnih 6:3 i tako najavio mogući preokret u ovom meču.

U trećem setu nije bilo oduzetih servisa, iako je bilo mnoštvo prilika za to. Čilić je imao priliku napraviti 'break' u nekoliko navrata, a onda je u 'tie-breaku' odigrao katastrofalno, ispod svakog nivoa, i izgubio sa 7:2.

Četvrti set Čilić je otvorio dvostrukim 'breakom', pa još jednom to ponovio u zadnjem gemu seta za superuvjerljivih 6:1. Marin je konačno odigrao nekoliko kvalitetnih poena u nizu i to se osjetilo na rezultatu u ovom setu.

U petom setu naš je tenisač imao problema u gotovo svakom svom servis gemu, ali onda se probudio i kod rezultata 4:3 oduzeo servis protivniku, da bi ga odmah i izgubio i maraton se nastavio sve do 7:6 za Čilića, kada je na servis Fisha Marin stigao do 0-40 i zatim priveo meč kraju.

Čilić je imao 17 as servisa, čak 21 break priliku i 8 realiziranih, bezbroj poena jeftino izgubljenih, ali na kraju je smogao snage stići do trijumfa.

Sutra je na rasporedu igra parova, u kojoj su Amerikanci veliki favoriti, no u nedjelju će Hrvatska u pojedinačnim susretima imati priliku dotući protivnika i osigurati dvoboj protiv Argentine ili Češke u polufinalu.