Izbacio ga u 4 seta

US Open: Slovački 'anonimac' šokirao Tsongu!

Najveće iznenađenje četvrtog dana posljednjeg teniskog Grand Slam turnira, US Opena, priredio je slovački tenisač Martin Kližan koji je u 2. kolu slavio protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge, šestog igrača današnjice...

Čak sedam servisa oduzeo je Slovak francuskom tenisaču u dva sata i 15 minuta igre. Rezultatom 6-4, 1-6, 6-1 i 6-3 Kližan je u prvom međusobnom susretu protiv Francuza upisao najveću pobjedu karijere.

Tsonga je tijekom cijelog susreta, izuzev drugog seta, izgledao nemoćno i pitanje je koliko je zapravo bio uopće spreman (zdrav) za ovaj susret. Tek 38 posto poena osvojio je francuski tenisač (15-40) i to je jedan od glavnih razloga poraza šestog igrača svijeta.

Španjolac Nicolas Almagro, 11. nositelj turnira, i Nijemac Philipp Petzschner odigrali su sjajan meč popodnevnog dana u kojem je najprije Nijemac 0-1 u setovima preokrenuo u vodstvo 2-1, a zatim je Almagro 1-2 pretvorio u 3-2 pobjedu.

Spomenimo još da je Japanac Kei Nishikori izborio 3. kolo pobjedom nad Amerikancem Timom Smyczekom 6-2, 6-2, 6-4. (TS)