US Open: Čilić do 3. kola nakon velikog preokreta

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić uz velike je muke u pet setova izborio plasman u 3. kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena...

Čilić je sa 4-6, 2-6, 6-0, 6-3, 6-0 pobijedio Amerikanca Jessea Levinea nakon dva sata i 43 minute borbe.

U prva dva seta gledali smo loše izdanje našeg igrača, veliki broj neprisiljenih pogrešaka i sve se činilo da bi Hrvatska mogla ostati bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji u Flashing Meadowsu.

U prvom setu Čilić je izgubio servis kod rezultata 4-4, dok je u drugom setu hrvatski igrač dva puta gubio svoj početni udarac. Međutim, tada je došlo do preokreta, Čilić podiže razinu igre i ne ostavlja Levineu puno prilike. Osvaja hrvatski igrač treći set bez izgubljenog gema, u četvrtom radi break kod vodstva 4-3 i kasnije ga osvaja 6-3, a odlučujući peti set ponovo dobiva bez izgubljenog gema i dolazi do pobjede u prvom međusobnom meču protiv 135. igrača svijeta.

Kraj meča hrvatski je igrač dočekao s čak 46 neforsiranih pogrešaka, jednom više od Amerikanca, ali valja uzeti u obzir da je veliku većinu njih napravio u prva dva seta.