Na Šarapovu ili Bartoli

US Open: Azarenka do polufinale preko aktualne pobjednice

Bjeloruskinja c prva je polufinalistica posljednjeg teniskog Grand Slam turnira sezone US Opena...

Prva tenisačica svijeta je nakon malo manje od dva i pol sata igre nadigrala aktualnu pobjednicu njujorškog turnira – Australku Samanthu Stosur. Slavila je Azarenka rezultatom 6-1, 4-6, 7-6(5).

Meč je Bjeloruskinja otvorila s glatkih 3-0 uz dvostruki break i činilo se da će cijeli meč proteći u tom ritmu kada je, uz svega sedam izgubljenih poena na svom servisu, Azarenka uzela prvi set. Međutim, Stosur u drugom setu započinje igrati bolje i radi break odmah u prvom gemu.

Na njenu žalost, Azarenka odmah vraća izgubljeno, te drži svoj servis sve do rezultata 3-3, kada Stosur radi novi break za vodstvo koje do kraja seta više nije ispuštala.

Sa po dva breaka sa svake strane u odlučujućem setu tenisačice su meč odvele do najuzbudljivije moguće završnice – tie-breaka. Povela je Azarenka s 5-3 i imala servis za 6-3, ali je napravila dvostruku pogrešku i dala priliku aktualnoj pobjednici da servisom izbori meč-loptu. Prvi korak ka tome je napravila (5-5), ali je kod drugog kiksala i Bjeloruskinja je dobila novu priliku da okonča meč. To je napravila sjajnom dubokom loptom na osnovnu liniju Australke, a ova je istu izbacila daleko izvan terena.

Azarenka će u polufinalu igrati protiv pobjednice susreta između Ruskinje Marije Šarapove i Francuskinje Marion Bartoli.

Recimo i da trenutno u New Yorku pada kiša i da je meč u muškoj konkurenciji između Davida Ferrera i Richarda Gasqueta prekinut pri vodstvu Španjolca 2-0 u setovima (7-5, 7-6(2), 2-2). (TS)