'Ubio' ga servisima: Karlović pretvrd za gorostasa Tsongu

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u osminu finala Wimbledona nakon pobjede protiv Jo-Wilfrieda Tsonge, devetog igrača svijeta, 7-6(5), 6-7(5), 7-5, 7-6(5).

Svi su očekivali meč kakav su i odigrali Karlović i Tsonga, dva sjajna servera. Pri primanju servisa je bilo iznimno malo prilika, pa se tako tijekom meča dogodio samo jedan break.

Karlović je posebno morao paziti u dva trenutka meča. Na kraju trećeg seta, kada mu se otvorila prilika za break, te u tie-breaku četvrtog seta. Oba puta je bio za korak brži od suparnika, lukaviji i precizniji.

Kod vodstva 6-5 u trećem setu je došao do dvije vezane break (odnosno set) lopte, a iskoristio je prvu sjajnim volejem, koji je tijekom cijelog meča funkcionirao vrlo dobro i na njemu je (uz servis) hrvatski tenisač temeljio uspjeh.

U tie-breaku četvrtog seta (u kojem nije bilo break prilika) Karlović je prvi došao do mini-break prednosti (2-1), ali je ubrzo Tsonga vratio ravnotežu. No, kod 5-4 je Karlović sjajno potegao forhend za 6-4, a potom je kod 6-5 asom riješio meč i tako se plasirao među šesnaest najboljih u Wimbledonu ove godine.

Kroz cijeli meč Karlović je na fascinantan način držao svoj servis, te Tsonga nije došao do niti jedne break lopte. Karlović je, pak, imao dvije i iskoristio jednu (na kraju trećeg seta).

Koliko je bilo silovito u tom meču pokazuju i sljedeći podaci: Karlović je ubacio 46, a Tsonga 26 aseva. Karlović je ukupno imao čak 82 (!?) izravna poena, a nevjerojatno je, da je dobio 89 od 99 poena nakon prvog servisa.

'Naravno, servis je moje najjače oružje, ali mislim da je ovaj meč nova potvrda da imam i neke druge dobre strane svoje igre. Jako sam zadovoljan igrom na mreži, ali i kompletnom igrom. Osjećao sam se ugodono u bilo kojem trenutku meča,' zaključio je nakon meča Karlović koji će u osmini finala igrati protiv Verdasca.